هرچه اکنون هستیم محصول افکاری است که سابقاً داشته ایم و حالا داریم.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
خانه » گوناگون » ۱۰جاده حیرت آور دنیا
۱۰جاده حیرت آور دنیا

۱۰جاده حیرت آور دنیا

۱۰جاده حیرت آور دنیا

۱- جاده ۶۶ ، ایالات متحده آمریکا. جاده ۶۶ که به « جاده مادر» مشهور است یک مسیر زمینی اسطوره ای در ایالات متحده آمریکا محسوب می شود. این جاده به طول بیش از ۴۰۰۰ کیلومتر با عبور از ۸ ایالت شهرهای شیکاگو و لس آنجلس را به هم مرتبط می کند.

jade-didany-www-ntppro-1

جاده ۶۶ ، ایالات متحده آمریکا، یک مسیر زمینی اسطوره ای در ایالات متحده آمریکا محسوب می شود

۲ – جاده قراقروم ، پاکستان. جاده بین المللی قراقروم در ارتفاع ۴۶۹۳ متری در مرز میان چین و پاکستان واقع شده و مرتفع ترین جاده اسفالته جهان است. جاده قراقروم در عین حال که دیدنی است اما یکی از خطرناکترین جاده های دنیا نیز محسوب می شود.

jade-didany-www-ntppro-3

جاده بین المللی قراقروم در ارتفاع ۴۶۹۳ متری در مرز میان چین و پاکستان واقع شده

۳ –جاده اقیانوس اطلس، نروژ. جاده اقیانوس اطلس ( آتلانتیک) در کشور نروژ یک شاهکار مهندسی به طول ۸٫۳ کیلومتر است که شهرهای مولده و کریستیانسوند در فیوردهای غربی به هم متصل می کند. این جاده که دارای دهها پل است به روی جزایر کوچک و صخره های متعددی بنا شده و از فراز آب های اقیانوس اطلس شمالی عبور می کند. رانندگان هنگام سفر از این جاده تصور می کنند که روی سطح آب اقیانوس در حال حرکت هستند.

jade-didany-www-ntppro-2

 جاده اقیانوس اطلس ( آتلانتیک) در کشور نروژ یک شاهکار مهندسی به طول ۸٫۳ کیلومتر است

۴ – گردنه سانی ، آفریقای جنوبی. این جاده به طول ۹ کیلومتر در منتهی الیه غرب ایالت کوازولو- ناتال آفریقای جنوبی در مرز با لسوتو و در ارتفاع حدود ۲۸۰۰ متری احداث شده است. گردنه سانی جاده ای بسیار تماشایی اما در عین حال خیلی خطرناک است. با توجه به دره های بسیار عمیق بهتر است راننده از حاشیه جاده که مشرف به این دره ها است فاصله بگیرد.

jade-didany-www-ntppro-5

گردنه سانی جاده ای بسیار تماشایی اما در عین حال خیلی خطرناک است

۵ –شاهراه یک ، کالیفرنیا. پاسیفیک کاست هایوی ( شاهراه ساحل اقیانوس آرام ) از ابتدا تا انتهایش یک رویای آمریکایی است. این شاهراه به طول ۸۸۲ کیلومتر در طول ساحل اقیانوس آرام و از شهرهای مهمی مانند سان فرانسیسکو و لس آنجلس می گذرد. مناظر پیرامون این شاهراه فوق العاده زیبا هستند.

jade-didany-www-ntppro-4

شاهراه ساحل اقیانوس آرام از ابتدا تا انتهایش یک رویای آمریکایی است

  ۶ – جاده تیانمن ، چین. جاده تیانمن فقط ۱۱ کیلومتر طول دارد اما در همین مسیر کوتاه دارای ۹۹ پیچ است که برخی از آنها تند ( ۳۷ درجه زاویه ) هستند به طوری که راننده ناوارد دچار سرگیجه می شود. این جاده کوهستانی در شمال استان هونان چین به غارهای تیانمن منتهی می شود.

jade-didany-www-ntppro-6

 جاده تیانمن فقط ۱۱ کیلومتر طول دارد اما در همین مسیر کوتاه دارای ۹۹ پیچ است

۷ -جاده بزرگ اقیانوس، استرالیا. جاده بزرگ اقیانوس در طول ساحل جنوب شرقی استرالیا بین شهرهای تورکای و آلنسفورد قرار دارد. این جاده در فهرست میراث ملی استرالیا ثبت شده است.

jade-didany-www-ntppro-8

جاده بزرگ اقیانوس در طول ساحل جنوب شرقی استرالیا بین شهرهای تورکای و آلنسفورد قرار دارد

۸ – جاده دادس ، مغرب. جاده کوهستانی دادس در شرق شهر مراکش در کوهستان های اطلس علیا واقع شده است. این جاده پر پیچ و خم از جاذبه های توریستی کشور مغرب محسوب می شود.

jade-didany-www-ntppro-7

 جاده پر پیچ و خم دادس، از جاذبه های توریستی کشور مغرب محسوب می شود

۹ – جاده ۴۰ ، آرژانتین. جاده ۴۰ که به موازات سلسله جبال آند در آرژانتین احداث شده با ۵۵۰۰ کیلومتر طول یکی از طویل ترین جاده های جهان است. مناظر پیرامون این جاده فوق العاده زیبا و بسیار متنوع است. جاده ۴۰ از ۲۰ پارک ملی و ۱۸ رودخانه آرژانتین عبور می کند.

jade-didany-www-ntppro-9

 جاده ۴۰ که به موازات سلسله جبال آند در آرژانتین احداث شده، یکی از طویل ترین جاده های جهان است

۱۰ – جاده خلیج کیپ، جزیره موریس. جاده خلیج کیپ در جنوب جزیره موریس بین فلیک – آن – فلاک و بل اومبر قرار دارد. این جاده به اندازه ای ایمن و راحت است که راننده با خیال آسوده می تواند مناظر چپ و راست جاده را مشاهده کرده و لذت ببرد. در یک سوی جاده چشم انداز آب های فیروزه ای رنگ و در سوی دیگر منظره پوشش گیاهی انبوه و متنوعی مسافران را به خود جلب می کنند.

jade-didany-www-ntppro-10

جاده خلیج کیپ در جنوب جزیره موریس بین فلیک – آن – فلاک و بل اومبر قرار دارد

 

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای ان تی پی محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز